W CKZ i U Nr 3 w ramach DNIA OTWARTEGO SZKOŁY odbył się m. in. Finał Międzyszkolnego Konkursu „Wisła – perła Polski” pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdyni oraz Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej w kategoriach: prezentacja multimedialna i konkurs testowy. W Finale uczestniczyli uczniowie z gdyńskich szkół: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1, Zespołu Szkół Hotelarsko- Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekologiczno – Transportowych, Liceum Ogólnokształcącego Nr XII, Technikum Nr 4 oraz słuchacze naszej szkoły.
Jury w składzie:
- Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Urzędu Morskiego w Gdyni – Anna Stelmaszyk – Świerczyńska – Przewodnicząca Kapituły Jury
- Prezes Związku Piłsudczyków RP Oddział Pomorski w Gdyni – płk Julian Aleksander Michaś – członek Kapituły Jury
- Prezes Oddziału Pomorskiego Związku Oficerów Rezerwy RP – kmdr Ryszard Woliński – członek Kapituły Jury
- Dyrektor Fundacji Oświatowej im. gen. pil. Stanisława Karpińskiego – Henryk Karpiński – członek Kapituły Jury
- Pan Wojciech Lipiński – wirtuoz harmonijki ustnej – członek Kapituły Jury
wyłoniło zwycięzców Konkursu:
w kategorii Prezentacja multimedialna:
I miejsce – Arkadiusz Iwaniak – CKZ i U Nr 3
II miejsce – Michał Andryskowski – CKZ i U Nr 1
II miejsce – Monika Łysko – XII LO
III miejsce – Martyna Łaszewska – Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych
w kategorii Konkurs testowy:
I miejsce – Bartosz Nowak – Zespół Szkół Ekologiczno -Transportowych
II miejsce – Mikołaj Odowski – Zespół Szkół Ekologiczno – Transportowych
III miejsce – Jakub Makowski – CKZ i U Nr 3
Członkowie Kapituły Jury złożyli gratulacje zwycięzcom i wręczyli nagrody: puchary, okolicznościowe medale i dyplomy.
Uroczystość szkolną uświetnił koncert na harmonijkach ustnych w wykonaniu Pana Wojciecha Lipińskiego. Wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłego talentu gościa, który zagrał na instrumentach różnej wielkości nawet w wersji mikro znane utwory muzyczne.
Szkolna uroczystość w Miesiącu Pamięci Narodowej przywołała wspomnienie postaci majora Edmunda Wróblewskiego. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, dotyczącą Jego biografii. W Sali Kolegialnej, w której obradowała Kapituła Jury bibliotekarz Elżbieta Kubiak – Gęsior przygotowała okolicznościową wystawę „Katyń … ocalić od zapomnienia”. Wszyscy goście, uczestnicy Konkursu „Wisła – perła Polski” oraz słuchacze i pracownicy podkreślili wysoki walor zamieszczonych zbiorów wystawy. W kwietniu 2010 r. (w związku z przystąpieniem szkoły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod patronatem ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – „Katyń … ocalić od zapomnienia”) w parku szkoły odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Pamięci i odsłonięcia tablicy pamiątkowej dla uhonorowania pamięci majora Edmunda Wróblewskiego zamordowanego w Katyniu w 1940 r. Tradycyjnie, (jak przy okazji różnych szkolnych uroczystości) i tym razem wszyscy w skupieniu zgromadzili się przy płycie majora Edmunda Wróblewskiego, wspólnie zapalając LAMPIONY PAMIĘCI w asyście Adama Kasprzyka ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdyni, który odegrał na trąbce CISZĘ.
Podczas DNIA OTWARTEGO SZKOŁY można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i zwiedzić m. in. nowocześnie wyposażone gabinety, służące do kształcenia w zawodach; Technik Administracji, Technik Usług Kosmetycznych, Technik Tyfloinformatyk oraz Technik Ochrony Fizycznej Osób i Mienia.