1. Możliwy dostęp do zasobów dla czytelników z zewnątrz
http://pbw.gda.pl/zbiory-audiowizualne-pbw-w-gdansku-nabytki-sierpien-wrzesien-2020-r/
2. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku należąca do Konsorcjum Bibliotek Pedagogicznych Polski Północnej. CKZiU nr 3 wykupi dostęp, gdyż za pośrednictwem platformy IBUK LIBRA oferuje swoim czytelnikom dostęp do większej liczby tytułów książek w wersji elektronicznej (1682)
Ibuk LIBRA to:
- całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
- tysiące tytułów
- największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
- szybki podgląd pełnych tekstów
- spersonalizowana sfera publikacji w chmurze (osobiste konto myIBUK)
- zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN
- dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo
- elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy
- możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.
Zapraszamy do czytelni on-line
3. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku – w chwili obecnej możliwy dostęp do zasobów dla czytelników z zewnątrz pod linkiem:
http://pbw.gda.pl/zbiory-audiowizualne-pbw-w-gdansku-nabytki-sierpien-wrzesien-2020-r/
Drodzy Państwo – nauczyciele CKZiU nr 3
Zapraszam do udziału i wykorzystania zasobów pracowni Filmoteki Szkolnej, szczególnie w dobie pogarszającej się sytuacji pandemii – i prowadzenia kształcenia na odległość:
Z Organizatorem programu Filmoteka Szkolna: Filmoteka Narodowa – Instytutem Audiowizualnym (FINA) CKZiU nr 3 współpracuje od roku 2007 . Myślę, że zarówno poloniści, jak i humaniści znajdą zarówno w bibliotece szkolnej , jak i w proponowanych zasobach pomoce do poszerzenia swoich konsultacji, a także rozwijania pasji naszych słuchaczy. Gorąco polecam dla klas maturalnych udział w wirtualnych wizytach studyjnych ( maja juz za sobą w klasach młodszych warsztaty filmowe!).
Pracownia Filmoteki Szkolnej online – rekrutacja
Trwa rekrutacja na bezpłatne wirtualne warsztaty z Wędrującymi Filmoznawcami Filmoteki Szkolnej, a także krytykami i dziennikarzami filmowymi związanymi z akcją Skrytykuj.pl. Zajęcia będą prowadzone za pośrednictwem platformy ZOOM, metodami aktywizującymi i przy wykorzystaniu nowych technologii. Do wyboru 18 tematów dotyczących różnych zagadnień wokół zasobów Filmoteki Szkolnej. Warsztaty dostosowane są do możliwości poznawczych różnych grup wiekowych. Termin i czas rozpoczęcia dostosujemy do potrzeb uczestników.
Szczegóły: TUTAJ.
Skrytykuj! zasiadź w Jury Młodych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Do 2 listopada (włącznie) trwa konkurs Skrytykuj!, w którym na autorów najlepszych recenzji, wideorecenzji lub podcastów (NOWOŚĆ!) czekają miejsca w gronie Jury Młodych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury oceni 14 tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego, a zwieńczeniem festiwalowej przygody będzie nagrodzenie statuetką Skrytykuj.pl twórcy wybranego filmu! Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl. Konkurs skierowany do osób w wieku 15-19 lat.
Szczegóły: TUTAJ.
Filmoteka Szkolna. Pokój nauczycielski – Jak zorganizować szkolny klub filmowy
4 listopada o godz. 19:00, zapraszamy na pierwszy z cyklu webinariów, na którym poruszymy kwestie związane z organizacją szkolnego klubu filmowego zdalnie i stacjonarnie. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kasprzyk – członek grupy Superbelfrzy RP; założyciel Dyskusyjnego Klubu Filmowego KaFe In-nI w Rudzie Śląskiej. Mamy dobrą wiadomość dla osób, którym nie udało się wcześniej zarejestrować – webinarium będzie transmitowane na żywo na fanpejdżu Filmoteki Szkolnej na Facebooku, nagranie opublikujemy dzień później na kanale YouTube Filmoteki Szkolnej.
Szczegóły: TUTAJ.
I etap Olimpiady Wiedzy o Filmie online. Rejestracja trwa!
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i przejściem szkół ponadpodstawowych w tryb nauczania zdalnego, I etap Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej zaplanowany na 19 listopada odbędzie się online. Rejestracja trwa do 9 listopada. Przypominamy, że tytuły z filmografii na I etap Olimpiady znajdziecie w Filmotece Szkolnej.
Szczegóły: TUTAJ.
Spędź rok szkolny z Filmoteką Szkolną!
Przekonaj się, jak film uczy świata, wychowuje i inspiruje młodych ludzi do własnej twórczości. Razem z uczniami dołącz do programu Filmoteka Szkolna. Podpowiemy Ci, jak skutecznie wykorzystać film na wszystkich etapach edukacji szkolnej. Na uczestników programu czekają wirtualne warsztaty i eksperckie webinaria, kurs internetowy, grywalizacja, coroczny Festiwal Filmoteki Szkolnej, a także możliwość wymieniania najlepszych praktyk i pomysłów! Szkoły, które zgłoszą się do 31 października, mogą uczestniczyć w rekrutacjach na wszystkie zaplanowane na ten rok szkolny działania.
Szczegóły: TUTAJ.
Zgłoś swój film na MFFK „Dystans”!
Młodzieżowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Wydarzenie jest szansą na wyrażenie swojego zdania na temat dystansowania społecznego za pomocą stworzonego przez siebie max. 15 min filmu. Czy dystansujemy się od społeczeństwa tylko w trakcie pandemii? Może ktoś jest odcięty od społeczeństwa z powodu ciężkiej choroby? Może to społeczeństwo izoluje niektóre jednostki? Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 listopada. W Jury Konkursu zasiada m.in. Anna Pawluczuk – reżyserka filmowa, Wędrująca Filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej.
Szczegóły: TUTAJ.
IV edycja konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”
Wszystkich zainteresowanych filmem i jego tworzeniem zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Termin zgłaszania prac upływa 30 listopada.
Szczegóły: TUTAJ.
Wirtualne wizyty studyjne
Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin w filmowych instytucjach kultury, które zorganizowaliśmy dla Was z okazji Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Edycja 10 i pół! Razem z nami sprawdźcie, co kryją Duński Instytut Filmowy, Cinemateca Portuguesa, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie czy Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Wszystkie wycieczki dostępne są w języku polskim. Materiały obejrzycie w formie playlisty na kanale YouTube Filmoteki Szkolnej. Część z nich powstała w ramach Święta Łodzi Filmowej. Na Waszą prośbę wizyty udostępniamy bezterminowo.
Szczegóły: TUTAJ.