Dla uczczenia pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego słuchacze Liceum Ogólnokształcącego szkoły dziennej wraz z nauczycielami w dniu 28 września 2021 r. udali się do parku szkoły i przy tablicy upamiętniającej Majora Edmunda Wróblewskiego – zamordowanego w Katyniu w 1940 r. zapalili ZNICZE PAMIĘCI.
Święto państwowe Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, jak przypomniała Dyrektor Barbara Latocha, ustanowione uchwałą Sejmu RP z dnia 11 września 1998 r. obchodzone jest w dniu 27 września. Polskie Państwo Podziemne, działające w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w Europie ogarniętej wówczas wojną. Pamiętamy o twórcach i ofiarnych działaczach podziemnych struktur Państwa Polskiego, a też o tych wszystkich, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach z narażeniem własnego życia walczyli z okupantem.
Na prośbę Pani Dyrektor słuchacze i nauczyciele chwilą ciszy oddali hołd tym, którzy w imię wolności Ojczyzny oddali swe życie. Następnie wszyscy udali się do sali, aby wspólnie obejrzeć film Fundacji Filmowej Armii Krajowej (DVD – dodatek do Biuletynu IPN) Polskie Państwo Podziemne (1939-1945) – pierwszą filmową relację dokumentalną o kształtowaniu, losach i ludziach tworzących struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W filmie uczestnicy wydarzeń oraz historycy z kraju, Wielkiej Brytanii i Niemiec opowiadają o funkcjonowaniu podziemnego systemu ratowania ludzi i dóbr kultury, oświacie, opiece społecznej, sądownictwie, administracji, o planach powojennej odbudowy i dramatycznych także po wojnie, losach działaczy podziemia. Film nie tylko uzupełnia edukację historyczną, okresu II wojny światowej, ale przypomina młodym ludziom, żyjącym w niepodległym, demokratycznym państwie, że nie zawsze tak było i należy zachować pamięć o tych, którzy poświęcili się i ponieśli ofiary, abyśmy obecnie mogli cieszyć się wolnością.